انتخاب آینه

انتخاب آینه مناسب

 انتخاب آینه

هنگام تصمیم گیری در مورد آینه موارد زیادی را باید در نظر گرفت: شکل ، اندازه و جنس. اما این کار ارزش انجام دادن را دارد. چون نه تنها آینه ها نور را منعکس می کنند تا اتاق شما را روشن تر کنند ، بلکه در تصور فضای بیشتری را نیز ایجاد می کنند. 

بنابراین تا پایان این مقاله با ما همراه باشید تا بهترین ایینه را برای هر فضا انتخاب کنید.

انواع آینه

آینه های دیواری به گونه ای طراحی شده اند که آویزان شده و دارای اشکال و اندازه های زیادی هستند که برای هر اتاق و هر منظوری مناسب است.

آینه های تمام قد و آینه هایی تقریبا بلند و باریک هستند و برای بازتاب کامل طراحی شده اند.آینه ها ممکن است به دیوار آویزان شوند ، یا می توانند ایستاده باشند.

آیا باید آینه دیواری یا ایستاده تهیه کنم؟

هنگام تصمیم گیری بین یک آینه دیواری یا ایستاده ، نکته اصلی این است که چقدر فضا دارید؟ و چقدر از آن استفاده می کنید؟ 

با توجه به اینکه آینه های ایستاده فضای بیشتری را میگیرند، بنابراین برای اتاق های بزرگتر مناسب است. آینه های دیواری در اتاق هایی با هر شکل و اندازه به خوبی کار می کنند. اما از آنجا که به دیوار نصب شده اند و هیچ فضای کف را اشغال نمی کنند، اگر فضای کوچیکی دارید این آیینه ها بهترین گزینه هستند.

آینه چه سایزی باید بگیریم؟

انتخاب آیینه در فضای نشنیمن به رنگ اتاق و میزان نور طبیعی شما فضا شما بستگی دارد. برای نصب آیینه و یا انواع قاب ها یک قاعده خوب (یا چشم) این است که آینه ای انتخاب کنید که اندازه آن دو سوم مبلمانی باشد که در بالا آویزان شده است. ( اگر مطمئن نیستید که چه اندازه ای با فضای شما متناسب است ، با کمک یک کاغذ برای تعیین موقعیت آن استفاده کنید.)

چه ابعاد آیینه مناسب است؟

 اکثر آینه ها در اندازه های مختلف هستند ، رایج ترین آنها – بر اساس نوع – در زیر ذکر شده است.

– آینه دیواری گرد (کوچک): 50 سانتیمتر

– آینه دیواری گرد (متوسط): 80 سانتیمتر

– آینه دیواری (کوچک): 50 * 80 سانتیمتر

– آینه دیواری (متوسط): 60 * 80 سانتیمتر

– آینه دیواری (بزرگ): 70 * 100 سانتیمتر

– آینه لباس: 30 *120 سانتی متر

– آینه لباس کامل: 40 *140 سانتی متر

– آینه باریک تر (بزرگ): 80 -*180 سانتی متر

  انواع آینه برای هر فضا

راهرو ها

با توجه به  اینکه راهروکوچک یا باریک بزرگتر به نظر می رسد ، آینه کنار درب ورودی شما برای بررسی های لحظه آخری قبل از بیرون رفتن عالی است. یک آینه مستطیلی شکل کامل تری به شما می دهد و در عین حال بر بهترین تناسب اتاق شما نیز تأکید می کند.

نشیمن

آینه های اتاق نشیمن تا حد زیادی تزئینی هستند و به گونه ای طراحی شده اند که بر فضای شما تأثیر بگذارند. آینه های دیواری به خوبی کار می کنند و فضای کافی برای مبلمان کاربردی برای شما باقی می گذارند. شکلی را انتخاب کنید که منعکس کننده خطوط مبلمانی باشد که در بالا قرار دارد. به عنوان مثال ، آینه های بزرگ و مستطیلی بالای شومینه ها بیان جسورانه ای دارند ، در حالی که از آینه های کوچکتر می توان به عنوان بخشی از دیوار گالری(Gallery wall)  استفاده کرد.

اتاق خواب

ساعات بیداری ما در اتاق خواب بیشتر صرف لباس پوشیدن یا برهنه شدن می شود. بنابراین گزینه های بارز آینه لباس ، آینه تمام قد یا آینه باریک

تر است. و از آنجا که اتاقها بزرگتر و روشن تر به نظر می رسند ، این انتخاب شماست که تعیین می­کند چه مدل آیینه ای را میخواهید.

حمام و سرویس بهداشتی

آینه های باکس دار راهی عالی برای پنهان کردن لوازم آرایشی و مرتب نگه داشتن حمام شما است. داشتن آینه هایی دارای نور مناسب میتواند یکی از گزینه های مناسب برای فضاهایی باشد که نور کمتری دارند.البته نوع سبک قرارگیری چراغ و نورهای خطی در کنار اینه ها خودش طی قاعده و قوانین خاص نورپردازی سرویس ها می باشد.

سبک های قاب آینه

بیشتر آینه ها دارای قاب هستند. انتخاب نوع و مدل قاب آینه تحت تاثیر سبک دکوراسیون فضا شما می باشد. سبک فریم و متریالی که انتخاب می کنید. متداول ترین مصالح قاب چوب ، شیشه و فلز است که هر کدام در رنگها و طرح های مختلف – براق ، مات و غیره وجود دارند. آینه های چوبی با طرح های متنوع به خوبی کار می کنند. برای به دست آوردن ظاهر اسکاندیناوی ، چوب روشن – از نظر رنگ و وزن را انتخاب کنید. بلوط جامد ، به ویژه با لکه تیره ، در فضای داخلی سنتی بیشتر بهترین کار را می کند.آینه های قاب شیشه ای مدرن تر هستند ، به ویژه هنگامی که از شیشه های رنگی در سایه دودی یا برنزی ساخته شده باشند.آینه هایی با قاب فلزی جذابیت طراحی صنعتی را افزایش می دهند و به دلیل جلوه ای چشم نواز گزینه خوبی برای تزئینات هستند. گزینه ها شامل برنج ، مس و سیاه است.راهنمایی برای قرار دادن آینه و آویزان کردناگر در حال انتخاب آینه برای پر کردن یک شکاف خاص هستید ، قبلاً ایده خوبی از محل قرارگیری آن دارید. با آویزان کردن آینه خود به مبلمان ، به عنوان بخشی از دیوار گالری یا در وسط دیوارهای خالی ، مطمئن می شوید که مشت محکمی دارد. اما برای بیشترین تأثیر ، از آن برای به حداکثر رساندن نور طبیعی استفاده کنید. برای تقویت جلوه ، آینه ها را در مقابل یکدیگر یا نزدیک پنجره قرار دهید.

آویزان کردن آینه ها

کمی برنامه ریزی و حوصله می خواهد ، اما ارزشش را دارد – اگر کمی وقت بگذارید ، ممکن است آینه رویایی شما برای با یک اتفاق ساده نابود شود. قبل از شروع ، بررسی کنید که آیا پیچ ها و اتصالات دیواری مناسب وزن آینه و نوع دیوار خود را دارید.

گچ یا دیوار گچ به اندازه کافی قوی نیست که بتواند از آینه دیواری سنگین پشتیبانی کند ، بنابراین مطمئن شوید که پیچ یا قلاب روی تیرهای چوبی پشت گچ قرار دارد.

آینه ای مستقل دارید که نیازی به آویزان کردن ندارد؟ اطمینان حاصل کنید که هم دیوار و هم زمین کاملاً صاف است.

چگونه آینه خود را آویزان کنید؟

 آینه ها زمانی بهترین کار را می کنند که مرکز آنها در سطح چشم باشد، که معمولاً 150 سانتی متر از زمین فاصله دارد. یا اگر آینه خود را بالای مبلمان قرار می دهید ، حداقل 15-20 سانتیمتر را بین پایین آینه و قسمت بالای قطعه خود بگذارید.

چگونه آینه خود را تمیز کنم؟

یک آینه کثیف می تواند زیبایی اتاق شما و همچنین عکس های شما را خراب کند. این مراحل را دنبال کنید تا ظاهر جدید خوب به نظر برسد:

– یک پارچه مرطوب بگیرید. اگر آینه شما دارای قاب شیشه است ، پاک کننده شیشه نیز ایده خوبی است ، اما برای انواع دیگر آینه مناسب نیست

– پارچه را به چهار قسمت تا کنید و از یک طرف آن استفاده کنید. یک چهارم مرطوب را با حرکات زیگزاگ ، از بالا به پایین ، حرکت دهید تا هر اینچ را بپوشانید

– با زاویه 45 درجه نسبت به آینه عقب بایستید تا رگه ها و لکه های سرکش را بررسی کنید

– با قسمت خشک پارچه ابتدا گرد و خاک روی سحط را بگیرید.

– با کمک قسمت مرطوب پارچه تمامی سطح اینه را تمیز کنید.

آب همچنین می تواند باعث آسیب به پشت آینه ها شود ، توصیه می شود که از رطوبت پشت آینه جلوگیری شود.

Rate this post
اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *