راهنمای خرید پارتیشن اداری

راهنمای خرید پارتیشن اداری

در این مقاله می‌خوانید:

زندگی مدرن امروزی، استفاده از بعضی ساختار‌ها را اجتناب ناپذیر نموده است. پارتیشن‌ها در واقع دیوارهای موقتی هستند که مدت کوتاهی است پا به عرصه زندگی مدرن گذاشته و همه چیز را تحت تاثیر خود قرار داده‌اند. این روزها هر جا که با دکوراسیون مدرن شکل گرفته است، حضور پر رنگ پارتیشن‌ها در آن‌جا هویدا خواهد بود. با ما همراه باشید تا بدانید «پارتیشن اداری چیست؟»، «ویژگی‌های بهترین پارتیشن اداری» را بشناسید و با «راهنمای خرید پارتیشن اداری» در اماکن مختلف آشنا شوید.

پارتیشن اداری چیست؟

پارتیشن اداری دیواری موقت است که با استفاده از آن می‌توان اتاق‌ کار کارمندان را در شرکت یا دفتر کار، از یکدیگر جدا نمود. این دیوار می‌تواند علاوه بر ایجاد زیبایی، برای عملکرد بهتر کارکنان مورد استفاده قرار گیرد.

انواع پارتیشن‌های اداری

انواع پارتیشن اداری از نظر متریال به کار رفته در ساخت آن‎‌ها، به شکل‌های زیر به بازار عرضه می‌شوند:  

پارتیشن شیشه ‌ای

راهنمای خرید پارتیشن شیشه ‌ای

انواع پارتیشن شیشه ای در ادارات از محبوب‌ترین پارتیشن‌ها هستند. عبور نور طبیعی از این نوع دیوار شیشه ای در بالا بردن عملکرد کارمندان موثر است و استفاده از آن‌ها، اماکن اداری را با دکوراسیون مدرن تجهیز می‌نماید. با وجود تقسیم‌بندی محیط به بخش‌های کوچکتر، فضا را بازتر از واقعیت نشان می‌دهد و دست شما را برای چیدمان دکوراسیون داخلی کاملا باز می‌گذارد.

پارتیشن‌های شیشه‌ای از نظر تعداد جداره‌ها به دو دسته پارتیشن تک جداره و پارتیشن دوجداره تقسیم می‌شوند.

از دیدگاه دیگر، می‌توان آن‌ها را به دو دسته پارتیشن ثابت و پارتیشن متحرک تقسیم کرد. در برخی مواقع نیز از نظر نوع شیشه به دو دسته بدون قاب (فریم لس) و دارای قاب تقسیم می‌شوند. بنا بر نوع شیشه نیز می‌توان از انواع شیشه‌های مات یا شیشه‌های شفاف یا گل‌دار استفاده کرد.

پارتیشن چوبی

راهنمای خرید پارتیشن چوبی

پارتیشن‌ها‌ی چوبی از دیگر انواع پارتیشن‌ها به شمار می‌روند که علی رغم قیمت بالا، مانع از عبور نور و پخش شدن آن در محیط می‌شوند و فضا را کوچک‌تر از آن‌چه که هست، نشان می‌دهند.

پارتیشن فلزی

راهنمای خرید پارتیشن فلزی

این دیوایدرها که معمولاً از آلومینیوم ساخته می‌شوند، به عنوان پارتیشن ارزان شناخته شده‌اند که همانند نمونه‌های چوبی، به نور اجازه عبور و پخش شدن در فضا را نمی‌دهند. از سوی دیگر، علاوه بر بسته نشان دادن فضا، جلوه مدرن آن را نیز از بین می‌برند.

پارتیشن ام‌دی‌اف

این نوع پارتیشن‌ها با این‌که دارای زیبایی پارتیشن‌های چوبی هستند ولی با قیمتی ارزان‌تر از چوب به بازار عرضه می‌شوند. در عوض، تنوع رنگی بیشتری دارند و دست شما را برای انتخاب باز می‌گذارند. اما همچنان فضا را کوچک‌تر از آنچه که هست، نشان می‌دهند.

پارتیشن ترکیبی

راهنمای خرید پارتیشن ترکیبی

این نوع پارتیشن‌ها معمولاً از دو نوع متریال اصلی مانند پارتیشن ام‌دی‌اف و آلومینیوم، پارتیشن شیشه و آلومینیوم و پارتیشن چوب و شیشه ساخته می‌شوند.

هنگام خرید پارتیشن‌ باید به راهنمای خرید آن‌ توجه نمایید و از مزایا و معایب پارتیشن مورد نظر خود آگاه شوید. در ادامه به ارائه راهنمای خرید بعضی از انواع پارتیشن‌های اداری می‌پردازیم:

راهنمای خرید پارتیشن پزشکی

راهنمای خرید پارتیشن پزشکی

پزشکان معمولاً برای ایجاد حریم خصوصی برای بیماران خود، نیاز به دیوار‌های موقت متحرک (پاراوان) دارند. امروزه این دیوار‌های جذاب تحت عنوان پارتیشن پزشکی به بازار آمده‌اند. با استفاده از این دیوار‌های متحرک زیبا می‌توان فضای امن مورد نظر را به تعداد دلخواه ایجاد نمود.

مهم‌ترین نکته‌ای که در راهنمای خرید پارتیشن پزشکی می‌توان به آن اشاره کرد، شناخت انواع آن و انتخاب بهترین گزینه بر اساس نوع کاربری و دکوراسیون فضای اطراف شماست. انواع مدل‌های جدید این پارتیشن‌ها عبارتند از:

پارتیشن پزشکی ساده

این مدل از پارتیشن پزشکی در مدل‎‌های ام‌دی‌اف ساده، سه تکه ساده، هایگلاس و چهار پل طراحی شده‌‌اند.

پارتیشن پزشکی چاپی

این پارتیشن پزشکی در دو نوع به بازار عرضه می‌شود؛ در مدل اول چاپ روی ام‌دی‌اف صورت می‌گیرد و دارای مقاومت بالایی است اما در نوع دوم، برچسب‌هایی روی ام‌دی‌اف چسبانده می‌شود. در هر دو نوع می‌توان لوگوی بیمارستان یا مطب را روی پارتیشن چاپ نمود.

پارتیشن پزشکی هایگلاس

پارتیشن‌های پزشکی هایگلاس از مقاوم‌ترین و گران‌ترین پارتیشن‌ها به شمار می‌روند. این مدل در مقایسه با سایر انواع جداکننده‌های فضا، وزن نسبتا بیشتر و ظاهر براق‌تری دارد.

پارتیشن پزشکی لیزری

پارتیشن پزشکی لیزری هم نوعی از پارتیشن‌هاست که با استفاده از دستگاه حکاکی، طرح دلخواه یا لوگوی مورد نظر روی ورق ام‌دی‌اف برش داده و حکاکی می‌شود.

راهنمای خرید پارتیشن منزل

دکوراسیون منزل مسکونی از مهم‌ترین مواردی است که در سال‌های اخیر به چالش بزرگی برای صاحبان منازل مسکونی تبدیل شده است. از دیرباز، منزل محل آرامش و آسایش افراد و دکوراسیون آن از اهمیت ویژه‌ای برخوردار بوده است. با استفاده از پارتیشن مسکونی می‌توان فضا‌ها را به دلخواه کوچک و بزرگ کرد و از سوی دیگر، جلوه‌ای متفاوت و زیباتر برای منزل به ارمغان آورد.

بهترین انتخاب برای خرید پارتیشن منزل، پارتیشن‌های شیشه‌ای هستند که بدون کوچک‌تر کردن فضا، آن را به بخش‌های دلخواه شما تقسیم می‌کنند. همچنین با ایجاد ظاهری مدرن، جلوه منزل شما را خراب نمی‌کنند و حتی به عنوان بخشی از دکوراسیون مدرن، در بهبود ظاهر آن نیز تاثیرگذارند.

تقسیم کننده‌های اتاق با سه پانل، انتخاب مناسب دیگری هستند که برای جداسازی موقت فضا مناسب است. این تقسیم‌کننده‌ها هم جذاب هستند و هم به موقع فضاها را کوچک یا بزرگ می‌کنند.

برای انتخاب تقسیم کننده خوب باید به موارد زیر دقت کنید:

 • اندازه مناسب تقسیم کننده را با دقت تعیین نمایید.
 • با توجه به این‌که از پارتیشن در کدام قسمت منزل استفاده می‌کنید، باید جنس متریال آن را انتخاب کنید.
 • برای خرید هر نوع از پارتیشن توصیه می‌کنیم که با کارشناسان شرکت دیکا سازه مشورت نمایید.

راهنمای خرید پارتیشن مدرن

راهنمای خرید پارتیشن مدرن

هنگام ساخت پارتیشن اداری باید توجه داشته باشید که پارتیشن‌های شیشه‌ای فریم‌لس بهترین انتخاب برای دفاتر مدرن به شمار می‌آیند. استفاده از پارتیشن‌های شیشه‌ای فریم‌لس در چند سال اخیر، نه تنها در دفاتر و شرکت‌ها بلکه در نمایشگاه‌ها، فروشگاه‌ها و هم‌چنین فضاهای مسکونی به انتخاب اول تبدیل شده‌اند. سخت‌ترین کار برای صاحبان کسب‌و‌کار، انتخاب پارتیشن‌های مناسب برای محیط کار است؛ زیرا این انتخاب در بسیاری از موارد بر سرنوشت کاری آن‌ها تاثیرگذار خواهد بود. در ادامه به ذکر نکاتی برای انتخاب بهترین پارتیشن‌های اداری مدرن می‌پردازیم که راهنمای خرید ما را کامل‌تر می‌کند:

 • حتماً با مشورت با کارشناسان حرفه‌ای، نسبت به خرید پارتیشن اداری اقدام نمایید.
 • تناسب سبک دفتر کار یا اداره با پارتیشن مورد نظر را جدی بگیرید.
 • نوعی از پارتیشن اداری را انتخاب کنید که دارای کیفیت لازم بوده و از متریال مرغوب ساخته شده باشد.
 • حتماً با توجه به اندازه فضای کاری، پارتیشن را سفارش دهید.

توجه داشته باشید که اگر شما با کارشناسان شرکت دیکا سازه مشورت نمایید، دیگر نیازی نیست خودتان دغدغه خرید پارتیشن اداری را داشته باشید؛ زیرا کارشناسان دیکا سازه در تمامی مراحل مشاوره، انتخاب، خرید، طراحی، ساخت و نصب همراه شما خواهند بود.

راهنمای خرید پارتیشن سالن زیبایی

  راهنمای خرید پارتیشن سالن زیبایی

برای خرید هوشمندانه پارتیشن سالن زیبایی باید به نکات زیر توجه نمایید:

 • قبل از هر اقدامی با کارشناسان شرکت دیکا سازه مشورت نمایید.
 • با توجه به نیازتان، خرید کنید.
 • پارتیشن‌ها باید در اندازه مناسب سفارش داده شوند.
 • جنس پارتیشن آرایشگاه باید قابل شستشو باشد. انتخاب پارتیشن شیشه‌ای فریم‌لس در بسیاری از قسمت‌های سالن زیبایی، به زیباتر کردن محیط و عبور نور طبیعی در سالن زیبایی، کمک فراوانی می‌کند.
 • استفاده از پارتیشن‌های چرخ‌دار و ریلی در محیط آرایشگاه، کاربرد فراوانی دارد.

پارتیشن تک جداره یا دوجداره؟

پارتیشن‌های شیشه‌ای از نظر اجرا و نوع شیشه، به دو نوع پارتیشن تک جداره و پارتیشن دوجداره تقسیم می‌شوند. با این‌که از نظر قیمت، شیشه‌های دوجداره گران‌قیمت‌تر از شیشه‌های تک جداره هستند، اما به دلایل زیادی انتخاب شیشه‌های دوجداره به‌خصوص برای مکان‌های پر سر و صدا، از اهمیت بالایی برخوردار است.

البته از نظر زیبایی هم می‌توان گفت که در طراحی پارتیشن دوجداره فریم‌لس به قدری اندازه قاب محدود شده است که به طور کلی در اطراف شیشه، قابی دیده نمی‌شود. هر چند که نمی‌توان به طور دقیق برای همه یک توصیه را جهت انتخاب پارتیشن به‌کار برد، اما کاهش میزان سر و صدا و خصوصی‌سازی اتاق‌ها با استفاده از شیشه‌های مات، بهترین تدبیر برای پارتیشن‌بندی اداری است.

پارتیشن ثابت یا متحرک؟

پارتیشن ثابت یا متحرک

یکی از فاکتور‌های مهم خرید پارتیشن اداری، در نظر گرفتن نیاز‌های مجموعه است. اگر خودتان به نیاز مجموعه در جهت استفاده از پارتیشن ثابت یا متحرک پی نبرده‌اید، بهترین کار برای انتخاب و ساخت انواع پارتیشن، مشورت با کارشناسان دیکا سازه در زمینه پارتیشن‌بندی است. شما می‌توانید در مورد فضا و ایده‌آل‌های خود با کارشناسان شرکت دیکا سازه صحبت نمایید. کارشناسان دیکا سازه با توجه به نیاز و موقعیت، برای انتخاب پارتیشن ثابت یا متحرک، شما را راهنمایی می‌نمایند.

‌انتخاب نوع پارتیشن

بسیاری از پروژه‌هایی که در ذهن ما کامل به نظر می‌رسند، با کارشناسی افراد خبره، غیر قابل اجرا خواهند بود به همین دلیل ضروری است که برای انتخاب نوع پارتیشن، طراحی، اجرا، ساخت و نصب آن با متخصصان این حوزه مشورت کنید. کارشناسان ما با بازدید از محل، به شما کمک می‌کنند تا در انجام پروژه پارتیشن‌بندی مورد نظرتان، از هدر رفتن زمان و سرمایه جلوگیری کنید.

نکات مهم خرید

توجه به نکات مهم خرید پارتیشن اداری نیز از هدر رفتن زمان و پول شما جلوگیری خواهد نمود. در ادامه به برخی از این نکات اشاره کرده‌ایم:

قیمت پارتیشن اداری

قیمت پارتیشن اداری

تناسب میان کیفیت و قیمت محصولات همیشه یکی از مولفه‌های مهم در هر خریدی بوده است؛ به خصوص اگر بودجه در دسترس محدود باشد و قصد داشته باشید بهترین محصول را متناسب با نیاز خود خریداری کنید. در راهنمای خرید پارتیشن اداری نیز، دقت به عوامل تاثیر‌گذار بر قیمت پارتیشن اداری، از عوامل بسیار مهم در خرید محسوب می‌شود.

توجه به فضای پارتیشن‌بندی

راهنمای خرید پارتیشن اداری تاکید دارد که حتماً لازم است با در نظر گرفتن فضای مورد نظر، اقدام به انتخاب پارتیشن نمایید. اگر فضای محدودی دارید که نمی‌خواهید کوچک‌تر از واقعیت نشان داده شود، به تامین نور طبیعی محیط اهمیت می‌دهید و تمایل دارید دکوراسیونی مدرن و شیک داشته باشید، پارتیشن شیشه‌ای فریم‌لس بهترین انتخاب پیش روی شماست.

جنس متریال در ساخت پارتیشن

متریال ساخت پارتیشن

در راهنمای خرید پارتیشن اداری، تاکید ما بر آن است که حتماً متریال مرغوب را انتخاب کنید. هر چه جنس متریال مورد استفاده در ساخت پارتیشن اداری مرغوب‌تر باشد، مقاومت و دوام آن بیشتر خواهد بود.

تعداد جداره‌های پارتیشن شیشه‌ای

حتماً به تعداد جدار‌ه‌های شیشه دقت نمایید. استفاده از شیشه‌های دوجداره یا سه جداره در مکان‌هایی که سر و صدای زیادی دارند، از مهم‌ترین فاکتور‌های خرید است.

نوع طراحی پارتیشن

در ساخت پارتیشن اداری از یراق‌آلات متعددی استفاده می‌شود؛ بنابراین بایستی به تاثیر طراحی پارتیشن بر قیمت تمام شده دقت نمایید.

طراحی و اجرا با بهترین کیفیت

اگر تصمیم دارید در دفتر کار، منزل مسکونی یا شرکت خود از پارتیشن اداری استفاده کنید، از نمونه کارهای ما بازدید نموده و با کارشناسان دیکاسازه تماس بگیرید. با مشاوره رایگان، می‌توانید ضمن استفاده از دانش فنی این متخصصان درطراحی و اجرا‌ی پروژه‌ مورد نظرتان، با صرف کم‌ترین زمان و هزینه، در مکانی جدید و زیبا به کار و فعالیت خود ادامه دهید.

5/5 - (1 امتیاز)
اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *